Poznaj 5 kluczowych kroków do podjęcia świadomej decyzji.

Kwi 20, 2020 | 0 komentarzy

Jak często stajesz przed dylematem? Jak często zastanawiasz się co wybrać?

Którą drogą mam iść, żeby była dla mnie najlepsza. Czy droga na skróty będzie dobrym wyborem? A może iść tą dłuższą i zobaczyć jakie tam doświadczenie na mnie czeka…

Jedno jest pewne. Podjęcie ważnej decyzji to bardzo często stres, zdenerwowanie, złość, irytacja, poczucie bezsilności. Nie wiadomo od czego zacząć, jak się̨ za to zabrać i sprawić, żeby podjęta decyzja była dla mnie dobra. Chciałoby się również, żeby była dobra dla otoczenia, dla bliskich albo chociaż jak najmniej krzywdząca. Zdarza się też tak, że wybór jest niezwykle trudny, bo jest tak wiele wspaniałych możliwości, że nie wiadomo co wybrać. Tutaj pojawia się najgorsze zło, czyli pytanie „z czego mam zrezygnować?”.

Podejmowanie decyzji, które mnie satysfakcjonują, są zgodne ze mną i moimi zasadami to ważna umiejętność, która pomaga określić życiowy cel. Świadome podejmowanie decyzji wspiera również realizację marzeń. Potrafię wybrać co jest dla mnie najważniejsze, czego najbardziej potrzebuję w tym momencie. Mogę zamienić marzenia w cele i podjąć świadomą decyzję o działaniu, wykonaniu pierwszych kroków i być dzięki temu coraz bliżej marzeń. Magia!

Jeśli właśnie stoisz przed ważnym wyborem i wahasz się, którą drogę wybrać, jaką decyzję podjąć to czytaj dalej. Na podstawie swojego doświadczenia życiowego i zawodowego opracowałam 5 kluczowych kroków, które mogą Ci znacznie ułatwić podjęcie świadomej decyzji. Oczywiście pod warunkiem, że te kroki poznasz i zastosujesz. Gotowa?

 

5 KLUCZOWYCH KROKÓW DO PODJĘCIA ŚWIADOMEJ DECYZJI

Krok 1: Określ bardzo szczegółowo czego dotyczy decyzja, którą chcesz podjąć. Kogo oprócz Ciebie dotyczy? Jak wpłynie na Ciebie i Twoje środowisko? Jakie widzisz szanse i zagrożenia?

Krok 2: Opisz cel, do którego ta decyzja Cię prowadzi. Co chcesz osiągnąć? Jaki jest głębszy sens Twojej decyzji?

Krok 3: Przeprowadź analizę możliwych rozwiązań. Wypisz wszystkie za i przeciw, a następnie wyciągnij wnioski.

Krok 4: Zmień perspektywę, czyli spójrz na swój dylemat z innej strony. Pomyśl o ważnej dla siebie osobie, takiej która jest dla Ciebie autorytetem. Może to być bliska osoba lub osoba publiczna. Wyobraź sobie, że jesteś tą osobą i pomyśl co ona by zrobiła w Twojej sytuacji. 

Krok 5: Wyciągnij wnioski i ustal plan działania. Podsumuj swoje przemyślenia, podejmij decyzję i od razu wyznacz pierwszy krok. A następnie określ co dzisiaj zrobisz, żeby podjętą decyzję zacząć wcielać w życie?

 

Zastosowanie tych kroków pomoże Ci przejść przez proces podejmowania decyzji spokojnie i świadomie. Poddasz analizie najważniejsze elementy, które warto przemyśleć, kiedy stoisz przed trudnym wyborem. Proces decyzyjny powinien być dzięki tym krokom łatwiejszy, szybszy, a może nawet i przyjemny 😉

Napisałam mini – poradnik o tym jak świadomie podejmować decyzje, żeby działać w zgodzie ze sobą. Poradnik ten zawiera powyższe 5 kroków rozbudowane o bardziej szczegółowe wyjaśnienia i ćwiczenia do wykonania. Jeśli podoba Ci się ten sposób i chcesz dowiedzieć się więcej to napisz do mnie, a udostępnię Ci bezpłatnie ten poradnik. Pisz na adres: kontakt@izabelakula.pl

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz spytać o szczegóły podróży?

© 2019 Hotlabs Sp. z o.o. All rights reserved

regulamin       |       polityka prywatności