Sprawdzone sposoby na dotarcie do najskrytszych marzeń.

Mar 30, 2020 | 0 komentarzy

Jeśli choć trochę mnie znasz to pewnie wiesz, że jestem zabujana w mapie marzeń. To moje ulubione i według mnie najlepsze na świecie narzędzie do odkrywania swoich marzeń, ale są też inne. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej.

 

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na poznanie swoich marzeń, które przetestowałam na sobie i sprawdziłam z moimi klientkami w trakcie procesów coachingowych.

 

MAPA MARZEŃ

Moim niekwestionowanym numerem jeden, jak już wspomniałam we wstępie, jest mapa marzeń. O tym narzędziu jakiś czas temu pisałam artykuł, więc jeśli chcesz sobie przypomnieć co to jest, jak zrobić i jak działa to odsyłam Cię do artykuły, którego link podaję poniżej.

Link do artykułu: Jak zrobić mapę marzeń i natychmiast odmienić swój los?

 

 

KOŁO ŻYCIA

Koło życia to podstawowe narzędzie coachingowe. Jest bardzo proste do zrozumienia i wykonania. Pozwala określić poziom zadowolenia w różnych obszarach życia i można je wykorzystać również do odnalezienia swoich marzeń. Wykonując koła życia otrzymujemy pewien obraz, który pokazuje, gdzie mamy pełnię szczęścia, a przynajmniej satysfakcjonujący poziom, a gdzie warto byłoby wykonać jakąś akcję, żeby podnieść poziom zadowolenia. Końcowy etap wykonania ćwiczenia z kołem to analiza. W jej trakcie często ujawniają się najważniejsze na ten moment potrzeby i pragnienia oraz wynikające z nich marzenia.

 

Jak zrobić koło życia?

 1. Narysuj okrąg i podziel go na osiem części.
 2. W każdej części wpisz ważny dla ciebie obszar życia, np. zdrowie, rodzina, związki, praca, finanse, relaks, duchowość, rozwój osobisty.
 3. Na każdym promieniu zaznacz skalę od 0 (w środku okręgu) do 10 (na obwodzie okręgu).
 4. Na skali zaznacz poziom zadowolenia z każdego obszaru. Liczba 10 oznacza, że jesteś najbardziej zadowolony i niczego ci nie brakuje w tym obszarze życia.
 5. Spójrz na koło i zastanów się, co jest teraz dla ciebie najważniejsze. Który obszar wymaga twojej większej uwagi. Co czujesz, kiedy patrzysz na swoje koło? Co możesz zrobić, żeby podnieść poziom zadowolenia w poszczególnych obszarach?
 6. Realizacja jakich pragnień, potrzeb, marzeń pomogłaby podnieść poziom zadowolenia w poszczególnych obszarach? Zapisz wszystko co przychodzi Ci do głowy.

 

 

ANALIZA POTRZEB

Jeśli nie wiesz o czym marzysz to sprawdź jakie masz potrzeby. Analiza potrzeb to metoda opierająca się na kilku mocnych pytaniach. Zadaj sobie wszystkie poniższe pytania i uczciwie na nie odpowiedz. Zapisz wszystkie odpowiedzi.

 

 • Czego najbardziej mi brakuje?
 • Za czym tęsknię?
 • Gdybym mogła zrobić, co tylko chcę, co w pierwszej kolejności bym zrobiła?
 • Czego teraz najbardziej potrzebuję?
 • O czym najczęściej myślę, kiedy zasypiam?

 

Wróć do zapisanych odpowiedzi po jakimś czasie. Zastanów się nad wnioskami.

 

 

MEDYTACJA

Jeśli chcesz dotrzeć do ukrytych marzeń spróbuj medytacji. W Internecie znajdziesz wiele rodzajów medytacji, więc wypróbuj kilka z nich i wybierz taką, w której najlepiej się czujesz. Powtarzaj ją tak często, jak możesz i masz na to ochotę. Medytacja pomoże Ci się wyciszyć połączyć się ze swoim wnętrzem i ze światem.

 

 

UWAŻNOŚĆ

Trenuj uważność. Spróbuj patrzeć na świat przez pryzmat małych rzeczy i zdarzeń, które mają miejsce każdego dnia. Być może te małe zdarzenia coś Ci uświadamiają, dają ci jakiś znak. Bądź uważna na swoje uczucia. Sprawdzaj, jakie wydarzenia wywołują jakie emocje i obserwuj je. Sprawdzaj, kiedy czujesz się dobrze, kiedy jesteś spokojna, szczęśliwa, a kiedy czujesz satysfakcję. Spisuj je zawsze, kiedy możesz, a później się im przyglądaj. Te momenty mogą być wskazówką do tego, o czym marzysz.

 

 

OBSERWACJA SNÓW

Jeśli nie wiesz, o czym marzysz, spróbuj wykorzystać swoje sny, aby się tego dowiedzieć. Staraj się je zapamiętywać. Jeśli sen był miły, zapisz go na kartce lub w specjalnym notesie zaraz po przebudzeniu. Nawet jeśli nie pamiętasz całego snu, zapisz jego fragmenty. Na bieżąco przyglądaj się snom, zastanawiaj się, co mogą oznaczać. Sprawdź, czy w twoich snach powtarza się jakiś motyw. Sprawdź, co w snach uznajesz za przyjemne. Swoje wnioski również spisuj, bo właśnie z nich mogą wyłonić się twoje marzenia.

 

 

Czy znałaś wcześniej te sposoby na odkrywanie marzeń? Jeśli nie to śmiało bierz je i korzystaj. Wybierz ten, który najbardziej Ci pasuje, który czujesz najmocniej. Możesz też wypróbować je wszystkie i sprawdzić, które narzędzie jest dla Ciebie najlepsze i najprzyjemniejsze. Tak, ma być przyjemnie i miło. Marzenia są po to, żeby nas motywować, żeby uświadomić, że naprawdę możemy sporo zdziałać. Jeśli o czymś marzysz, to znaczy, że możesz to zrealizować. Gdyby tak nie było, to by Ci to marzenie nie przyszło nawet na myśl.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz spytać o szczegóły podróży?

© 2019 Hotlabs Sp. z o.o. All rights reserved

regulamin       |       polityka prywatności